jump to navigation

Fatih Terim ROL KESİYOR Nisan 4, 2009

Posted by splitmerge in Konu Dışı.
Tags: ,
trackback

A Milli Takımı’nın iki maçta da İspanya’ya yenilmesi ve Teknik Direktör Fatih Terim’in karşılaşmanın son bölümündeki hal ve hareketleri, sanat dünyasından farklı bir tepki aldı. Kanal a’da yayınlanan “Sporvizyon” programına katılan ünlü yönetmen ve tiyatrocu Zeki Alasya, Fatih Terim’le ilgili ilginç açıklamalarda bulunurken, sanat dünyasından da birçok isim kendisine destek verdi.

Hayatının büyük bir bölümünü tiyatro ve sinemanın içinde geçirdiğini, 33 yıldır da yönetmenlik yaptığını belirten Alasya, “Bir teknik direktör maçın 85. dakikasında, takımın sonu olabilecek bir maçta, ‘Hangi kamera beni seçiyor, ben nasıl rol yapmalıyım?’ diye düşünüyorsa, onun çok ciddi boyutlarda problemleri vardır” dedi.

Zeki Alasya’nın, “Hoca rol yapıyor” iddiasını diğer tiyatro oyuncularına da sorduk. Alasya gibi Terim’in artistlik yaptığını söyleyenler çoğunluktaydı.

HALİT AKÇATEPE: Fatih Terim’in sahaya çıkarken kamera aradığını ben gördüm. Zeki Alaysa çok doğru tespit etmiş, ağzına sağlık. Ama Fatih Terim bunu yeni yapmıyor ki. Bu onun bir özelliği.

ZEKİ ALASYA: Bu manzaraya üzülüyorum. Bu bir satış meselesidir. Eğer o satışıyla kendisini kabul ettiriyorsa ve amiyane bir tabirle yutturuyorsa, hiç kimseye sözüm yok. Demek ki iyi oyuncu.

ABDULLAH ŞAHİN: Evet. Terim iyi bir aktör, ben de katılıyorum. Hangi kameranın kendisini çektiğini takip edemiyordur ama iyi bir oyuncu. Belki de yaptığı işin gereğinin bu olduğuna inanıyordur.

YAVUZ SEÇKİN: Fatih Terim’in o yönde bir uğraşı olduğunu zannetmiyorum. Stüdyoda bile kamerayı zor takip ediyoruz, koca sahada hangi kameranın kendisini takip ettiğini nasıl kovalasın.

GENCAY GÜRÜN: Çok maç seyretmem ama milli maç olunca bakıyorum. Fatih Hoca’nın rol yapma kaygısı taşıyacağını hiç zannetmiyorum. O görevdeki bir insan, ‘Beni şöyle çeksinler’ diye düşünemez. (Bugün)

Reklamlar

Yorumlar»

No comments yet — be the first.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: