jump to navigation

Memurlara 2009 Zammı Ocak 2, 2009

Posted by splitmerge in Her Telden.
Tags: ,
trackback

Memura yeni yıl müjdesi

Ağustos ayında memurlara yapılan ek ödeme zammının yol açtığı mağduriyetler giderildi. Düzenleme sebebiyle maaşları çalışanlarından daha düşük kalan müdür, bölge müdürü, il müdürü ve müdür yardımcılarının yüzde 53 olan ek ödemeleri yüzde 100’e çıkarıldı.

İdarecilerin ek ödemesini düzenleyen Bakanlar Kurulu kararı dün Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Böylece bu konumda görev yapan idarecilerin maaşlarına 230 YTL zam yapıldı. Zamlar 15 Ağustos’tan itibaren geçerli olacak ve beş aylık maaş farkları da toplu şekilde ödenecek.

Bakanlar Kurulu kararı, veteriner, başmühendis, mühendis, mimar, bölge plancısı ve şehir plancısı kadrolarında görev yapmış olup bölge müdürü, bölge müdür yardımcısı, il müdürü, il müdür yardımcısı, daire başkanı, daire başkan yardımcısı, başkan ve müdür kadrolarında bulunanları kapsıyor. Teknik kökenli müdürlerin çalışanlarından daha az maaş almalarının önüne geçildi. Ancak teknik kökenli olmayan idareciler için sorun devam ediyor. Düzenleme sadece veteriner, başmühendis, mühendis, mimar, bölge plancısı ve şehir plancılarını kapsadığı için bunların dışındaki idareciler düşük almaya devam edecek.

ÖĞRETMENLERİN DE YÜZÜ GÜLDÜ
Ek ödeme konusundaki bir başka mağduriyet grubu ise Milli Eğitim Bakanlığı çalışanları. Halen ilçe müdürleri, şube müdür ve müdür yardımcıları ile ilköğretim müfettişlerinin maaşları, tam ek ders alan öğretmenlerin gerisinde kalıyor. Son karar Milli Eğitim çalışanlarını kapsamazken bunlarla ilgili Bakanlar Kurulu kararının da önümüzdeki günlerde çıkacağı öğrenildi. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan yöneticilerin sorunu, ilave 10 saat ek ders ücreti verilerek çözülecek. Halen aldıkları haftada 15 saatlik ek ders ücreti 25 saate çıkarılacak. Bunun karşılığı ücret ise 250 YTL civarında olacak. Ek ödeme alamayan Milli Eğitim’in merkez ve taşra teşkilatlarında görev yapan 3 bin ‘geçici görevli’ öğretmen de ek ödeme kapsamına alınacak.

Reklamlar

Yorumlar»

No comments yet — be the first.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: