jump to navigation

Yılbaşında TACİZ Görüntüleri Ocak 1, 2009

Posted by splitmerge in Her Telden.
Tags:
trackback

Önlemler yetmedi, magandalar Taksim’de genç kızları TACİZ etti.

yine-taksim-yine-taciz

Önceki gün Taksim Meydanı’nda yaşanan taciz rezaletini protesto ederek kadınlara kendilerini korumaları için ‘Mor İğne’ dağıtmıştı. Ancak mor iğnelerde tacizcileri engelleyemedi. Magandalar yine Taksim’de sahnedeydi.

Güvenlik güçleri, önceki yıllarda yaşanan taciz olaylarının yinelenmemesi için Taksim’i adeta abluka altına alırken, tacizciler yine boş durmadı. 2 kişi, bir bayana taciz girişiminde bulundukları iddiasıyla polis tarafından gözaltına alındı.

ÖNLEMLER YETMEDİ
Güvenlik güçlerinin kuş uçurtmadığı Taksim Meydanı, yeni yıla dakikalar kala bir taciz olayına sahne oldu. Basın mensuplarının yeni yılla ilgili röportaj yaptığı bir bayanın etrafı, kısa sürede bir grup tarafından sarıldı. “Tacizden dolayı tedirginiz ama yine de buraya geliyoruz” diyen bayan, çevresini saran grup nedeniyle sıkıntılı anlar yaşadı. Bu sırada kalabalığın yanına gelen polis, tacizde bulundukları iddiasıyla 2 kişiyi gözaltına aldı. Kalabalık, polisin uyarısı üzerine dağıldı.


YİNE BENZER GÖRÜNTÜLER
Taksim Meydanı’nın farklı noktalarında da benzer görüntüler yaşandı. Özellikle bayan turistlerin etrafı, kalabalık gruplar tarafından sarıldı. Geniş güvenlik önlemleri alan polis, grupları dağıttı. Polisin uyarıları sırasında zaman zaman gerginlik yaşandı. Kalabalık bir grubun arasında kalan bayanlar, kurtulabilmek için demir korkulukların üzerinden atladı.

Reklamlar

Yorumlar»

No comments yet — be the first.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: