jump to navigation

Sims 3 geliyor Aralık 28, 2008

Posted by splitmerge in Her Telden.
Tags:
trackback

Electronic Arts’ın efsane oyunlarından Sims, üçüncü versiyonunda yıllardır beklediğimiz özellikleri sunmaya hazırlanıyor.

sims-3-geliyor

SimCity ve Sims serileriyle simülasyon türü oyunlarda rakipsiz olan Electronic Arts, Sims 3’ü satışa sunmaya hazırlanıyor. Daha serbest bir dünyada çok daha detaylı kişilik ve fizik özellikleriyle bambaşka bir hayat simülasyonu deneyimi sunan oyun şubat ayında raflardaki yerini alacak. Oyunun getirdiği en büyük yenilik açık dünya. Oynayanlar bilecektir önceki versiyonlarda karakteri sadece evinizin etrafında gezdirebiliyor veya eklenti paketleri dahilinde park veya restoran gibi farklı mekanlara taksiyle ulaşabiliyorduk. Yeni versiyonda karakteri istediğimiz yere götürebiliyoruz. Sadece bu özellik bile oldukça kapsamlı bir oyun ortaya koyuyor. Çünkü yaşadığınız mahalledeki tüm Sim karakterleriyle etkileşime geçebiliyorsunuz.

Gelişmiş karakter ve fizik özellikleri
Sim karakteri yaratma modu da çok geliştirilmiş. Kilodan, kas yoğunluğuna, göz yuvalarının derinliğinden çene şekline kadar onlarca detayı istediğiniz gibi düzenleyebiliyorsunuz. Karakterinizin kişiliğini de farklı kombinasyonlarla şekillendirebiliyorsunuz. Sinirli, espri anlayışı yüksek, çekingen gibi onlarca kişilik seçeneğini farklı eşleştirmelerle karakterinize uygulayarak tamamen biricik, size ait bir Sim yaratabiliyorsunuz.

Oyundaeski versiyonlarda olduğu gibi karakterinizi ister mevcut evlerden birine ister yeni yaratacağınız bir eve yerleştirebiliyorsunuz. Kişilik ve uzmanlık alanı gelişimi de geliştirilerek çok daha detaylı ve Sim karakterinin hayatına yayılan bir seviyeye getirilmiş. Ayrıca karakterler artık atıştırma, tuvalet gibi basit ihtiyaçlarını kendileri kontrol ediyorlar.

Reklamlar

Yorumlar»

No comments yet — be the first.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: