jump to navigation

Vay uyanık Kuşhan vay Eylül 10, 2008

Posted by splitmerge in Konu Dışı.
Tags:
trackback
Vay uyanık Kuşhan vay
Zayıflama kampında yaşanan ölüm sonrası Muzaffer Kuşhan hakkında çarpıcı bir ayrıtı daha ortaya çıktı.
Merkezinde uygulattığı rejim ve spor sayesinde, 30 yıldır vücut ölçülerini koruduğunu savunan Muzaffer Kuşhan’ın, 2005 ve 2008’de yağ aldırdığı ortaya çıktı.. Lüks otomobilllere merakıyla bilinen Kuşhan’ın ormanın orta yerinde bulunan kampında ambulansın olmadığı ortaya çıktı.

Sabah’ta  ve Yeni Şafak’ta çıkan haberler Kuşhan hakkında yeni bir bilgiler ortaya çıkıyor. Kuşhan’ın ayrıca

OTEL RUHSATI İLE ÇALIŞAN DİYET MERKEZİ

Muzaffer Kuşhan’ın İstanbul Polonezköy’deki zayıflama kampında, pazar günü 19 yaşındaki Dila Kurt’un kalp krizinden yaşamını yitirmesinin yankıları sürüyor.

‘ÖLÇÜLERİM AYNI’ DİYORDU
Kampın sağlık merkezi olarak ruhsatının bulunmadığının ve geçen yıl güzellik merkezi ruhsatı için yapılan başvurunun geri çevrildiğinin ortaya çıkmasının ardından, bir çarpıcı nokta daha su yüzüne çıktı. Şu ana kadar yüzlerce kişiyi ağır spor ve 1500 kalorilik sıkı rejim ile zayıflatan ünlü doktorun, kilo vermek için 2 kez liposuction’ı (yağ aldırma) tercih ettiği ortaya çıktı.

2005 VE 2008’DE YAĞ ALDIRDI
12 yıldır “hiç yaşlanmadığını” savunan Dr. Kuşhan, 30 yıldır da doğru beslenme ve egzersiz sayesinde aynı vücut ölçülerini koruduğunu ve 50 beden elbise giydiğini iddia ediyordu. Ancak İstanbul Cerrahi Hastanesi’nde 2005 yılında liposuction, 2008 yazında ise “liposhaping” operasyonu olan Dr. Kuşhan, egzersiz ve diyet yerine yağ aldırmayı tercih etti. Zayıflama sektörünün her zaman bir ticarethaneye dönüştüğünden yakınan Dr. Kuşhan, “detoks” u aptallık, “anti-aging”i rezalet olarak tanımlıyordu. Ancak Dila’nın ölümünün ardından, Kuşhan’ın zayıflatma yöntemleri yoğun biçimde tartışılmaya başlandı. Kuşhan’ın kişiye özel diyet yerine herkese ortak zayıflama programı uygulaması, çok az kalori verirken ağır spor yaptırarak metabolizmayı zorlaması, kısa sürede hızla kilo verdirerek kalp üzerinde zorlama yaptırdığı ileri sürülen programı, tıp dünyasının yönelttiği başlıca eleştiriler…

OTOMOBİLLLERİ VAR AMBULANSI YOK
Yakınında hiç hastanenin olmadığı Kuşhan tesisleri Polonezköy’de bulunuyor. Bu şartlarda tesislerde ambulans bulunmaması tepkiye neden oldu. Daha önce kampa katılan bazı kişiler “Milyon dolarlık otomobilleri var ancak bir ambulans yok” diyerek Kuşhan’ı suçladılar.

KENDİ YÖNTEMİNİ GELİŞTİRDİ
Genel cerrahi ihtisası bulunan, Almanya’da mide balonu, çenenin bağlanması gibi cerrahi yöntemler üzerine çalışan Dr. Kuşhan, Türkiye’ye döndükten sonra kendi zayıflama yöntemini geliştirerek bu alanda çalışmaya başladı. İlk zayıflama kampını Büyükada’da açan Kuşhan, daha sonra Polonezköy’deki otelinde “Kuşhan Sağlık Merkezi” adıyla hizmet vermeye başladı.

SAĞLIK BAKANLIĞI DOĞRULADI
Bu arada Sağlık Bakanlığı da, merkezin sağlık tesisi olarak açılması ve işletilmesine ilişkin sağlık bakanlığınca verilen bir izin belgesi bulunmadığını doğruladı. Bakanlık, ölüm olayıyla ilgili soruşturmanın derinleştirilerek devam ettiğini ve sonuçların en kısa sürede kamuoyuna duyurulacağını da açıkladı.

Reklamlar

Yorumlar»

No comments yet — be the first.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: