jump to navigation

var mısın yok musun hileliymiş ! Eylül 10, 2008

Posted by splitmerge in Her Telden.
Tags: , ,
trackback
Acun hile mi yapıyor?
Acun Ilıcalı’nın yarışmasıyla ilgili dedikodu dilden dile dolaşıyor. Hatta dikkatli bir seyirci o ayrıntıyı yakaladı. İşte kritik soru;

Vatan Gazetesi Televizyon Yazarı Memet Güler’in Acun Ilıcalı’ya kritik bir sorusu var: “Acun Ilıcalı yarışmaya tanıdıklarını mı çıkarıyor?”

Güler’in bu soruyu sormasına ise aldığı bir mektup neden olmuş… Güler önce Var Mısın, Yok Musun yarışma programın katılabilmek için gerekli şartları yazmış, ardından da dikkatli bir okurun o şartların nasıl ihlal edildiğini gösteren mektubunu yayınlamış:

YARIŞMAYA KİMLER KATILABİLİR?

“Acun’un yarışmasına katılabilmek için belli şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Bu durum, yarışmanın kendi internet sitesindeki Var mısın Yok musun?’a Kimler Katılamaz başlıklı bölümde aynen şöyle dile getiriliyor: Show TV, AKS, Acun Ilıcalı Produksiyon A.Ş. ve bunların taşeron firmalarında çalışanlar, birinci dereceden akrabaları ve aynı evi paylaşanlar, 21 yaşından küçük kişiler ve herhangi bir suçtan bir seneden fazla hapis cezası almış kişiler, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanlar bu yarışmaya katılamazlar. Bunların aksini kanıtlayan belgeleri sağlamayan kişiler yarışmadan diskalifiye edilebilir veya ödülleri geri alınabilir.”

PELİN YARIŞMAYA NASIL KATILDI?

Hep söylerim ya, Bizim Ekran okurları çok dikkatlidir. Bakın Özge Yamaç isimli okurum neler yazmış: “Var mısın Yok musun? adlı yarışmadaki durumu biri bana açıklayabilir mi lütfen? Yarışmaya katılım şartlarında, 21 yaşından küçüklerin yarışmaya katılamayacağı yazıyor. Başvuru formunda da en son 1988 tarihi var. Yani en küçük katılımcı 1988 doğumlu olabiliyor. Ancak 3 Eylül 2008 Çarşamba akşamı yayınlanan programda, Pelin isimli yarışmacısının tanıtım filminde 3 Şubat 1990 doğumlu olduğu söylendi. Madem ki bu yarışmaya 21 yaşından küçük kimseler katılamıyor, bu yarışmacı nasıl oraya kadar gelebiliyor? Nasıl başvuru yapabiliyor? Nasıl seçiliyor? Nasıl yarışabiliyor? Yoksa dilden dile dolaşan ‘Acun, tanıdıklarını yarışmaya alıyor’ söylentileri doğru mu? Acun Ilıcalı, gerçekten tanıdıklarını mı yarışmacı yapıyor? 1989 doğumlular başvuru dahi yapamazken, 90 doğumlu bir kişi nasıl oluyor da oraya çıkıp yarışıyor.”

Şimdi ben de Özge Yamaç’ın sorusunu tekrarlıyorum. İşi hiç dallandırıp budaklandırmadan, içine başka şeyleri katmadan, doğrudan soruyorum: Acun, bu soruya var mısın, yok musun?

SİTEDEKİ TARİHİ DÜZELTTİLER

Tam da bu yazıyı basılmak üzere sayfaya gönderirken, Acun’un sitesine girip, şu katılım şartlarını bir daha kontrol edeyim dedim. Çünkü yazıyı yazarken televizyon editörü arkadaşım Mustafa’dan, Acun’u arayıp, meseleyi sormasını rica etmiştim. Yanıt, “Bizim yarışmamıza katılmak için 18 yaş şartı var” oldu. Sitelerinde 21 yaş yazdığını söylediğimizde ise “Hata olmuş, hemen düzelteceğiz” cevabını verdiler. Evet, gerçekten de hatalarını düzelttiler. Fakat başvuru formundaki 1988 tarihi hala duruyor. Ve ortada hala cevaplanmamış kocaman bir soru var.

İŞTE O ÖNEMLİ SORU

Dün öğleden sonra saatlerine kadar yaş sınırı hala 21 olarak gözükürken, nasıl oldu da 18 yaşında biri bu yarışmaya katılabildi? Peki internet sitesine bakıp yaş sınırının 21 olduğunu düşünen ve yarışmaya katılmayı denemekten vaz geçen 18, 19, 20 yaşlarındaki adayların hakkı ne olacak? Pelin bu yarışmaya, hangi başvuru formuna bakıp girdi? Bu durum, bir fırsat adaletsizliği yaratmıyor mu? Dedim ya, ortada Acun’un yanıtlaması gereken çok önemli bir soru duruyor. Bir kez daha soruyorum ben de bu durumda Acun, nasıl olu-yor da bu işler böyle oluyor?

Reklamlar

Yorumlar»

1. gülay özek - Ocak 29, 2009

benim  adıma  bazı  kişiler  yalandan  form  doldurmuşlar.  benim  haberim  yoktu.  onu  iptal  etmenizi  istiyorum.  bana  söylediklerinde  şok  oldum.   lütfen  iptal  edin.  hem  siz  onaylasanız  bile  benim  oraya  gelmem  imkansız.  lütfen   iptal  edinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

2. saliha arıgan - Mayıs 19, 2009

yarışmaya başvuru yapalı 2 yıla yaklaştı henüz bir sonuç alamdım üm idimi hala yitirmedim sayın acun ılıcalı ve ekibinden ılımlı bir msj yazmalarını bekliyorum yarışmayı severek izliyorum mail adresime msj gönderirseniz yarışma sonucu ile ilgili menmun olurum sevgi ile kalınız saliha arıgan

3. emine - Ekim 9, 2009

maerhaba bir çok kez başvuru yaptım cevap alamadım en azından başvuru yapanlara onaylandı veya onaylanmadı diye bir ileti yollayın burda birçok başvuru yapan insan her gün cevp varmı diye bekliyor ilginize teşekkürler

4. emine - Ekim 9, 2009

umarım bunları okuyup yorum yaparsınız sizden cevap bekliyoruz ve o yarışmaya bende girmek istiyorum artık


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: