jump to navigation

Google’ın yıldızı sönüyor Ağustos 19, 2008

Posted by splitmerge in Teknoloji Haberleri.
Tags:
trackback
Google'ın yıldızı sönüyor

Google’ın parlayan yıldızının, ABD ekonomisindeki yavaşlamanın internet reklamlarını olumsuz etkilemesi ve yatırımcıların, YouTube gibi masrafla yatırımların kârlılığı konusundaki şüpheleri nedeniyle sönmekte olduğu belirtiliyor.
Dokunmatik ekranı, ince ve zarif tasarımıyla cep telefonunda çığır açan iPhone, ne kadar değerli bir ürün olduğunu kanıtladı ve üreticisi Apple’ı, ABD’de bilişim dünyasının kalbi sayılan Silikon Vadisi’nin en değerli şirketi haline getirdi.

iPhone’ların dünya genelinde tüketiciler tarafından gördüğü büyük ilgi, Wall Street’e de yansıdı ve şirket hisseleri, geçtiğimiz 12 ay zarfında yüzde 44’lük artış sağladı.

Apple, 158.8 milyar dolarlık piyasa değeriyle, Silikon Vadisi’nin lider şirketi Google’ın tahtını elinden aldı. İnternet arama motoru Google’ın piyasa değeri, 157.2 milyar dolar olarak hesaplandı.

Uzmanlar, Apple’ın pazardaki hakimiyetinin, teknoloji dünyasında değişen güç dengelerini de gösterdiğini belirtiyor. Şirketin, iMac, iPod gibi farklı ve kullanımı kolay tasarımlara sahip ürünlerinin, laptop bilgisayar alanlar ve müzik tutkunlarının başlıca tercihi olmaya devam ettiği belirtliyor.

Öte yandan Google’ın parlayan yıldızının, ABD ekonomisindeki yavaşlamanın internet reklamlarını olumsuz etkilemesi ve yatırımcıların, YouTube gibi masrafla yatırımların kârlılığı konusundaki şüpheleri nedeniyle sönmekte olduğu belirtiliyor.

Reklamlar

Yorumlar»

No comments yet — be the first.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: