jump to navigation

Veli Küçük’ün Planı Ağustos 10, 2008

Posted by splitmerge in Konu Dışı.
Tags:
trackback
Bahçeli'yi 5. kattan atacağım
Bahçeli’yi 5. kattan atacağım
Ergenekon Soruşturması kapsamında tutuklanan Veli Küçük’ün Gülay Kömürcü ile yaptığı telefon görüşmesinde, Bahçeli hakkında planı da ortaya çıktı.

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan emekli Tuğgeneral Veli Küçük, gazeteci Güler Kömürcü ile yaptığı telefon görüşmelerinde, MHP’nin iç işlerine müdahale planlarını ve Devlet Bahçeli’nin yerine Ümit Özdağ’ı getirmek istediğini anlatıyor.

Bahçeli için, “5. kattan aşağı atacağım terbiyesizi” diyen Küçük, Abdullah Gül’ün, cumhurbaşkanı seçilmesi süreciyle ilgili olarak da ilginç yorumlarda bulunuyor.

Küçük’e göre, Bahçeli, yolsuzluk iddiaları ile Yüce Divan’da yargılan MHP’li eski Bayındırlık Bakanı Koray Aydın’ın aklanması karşılığında AKP’ye cumhurbaşkanlığı seçiminde her türlü desteği verdi.

Küçük, Ergenekon iddianamesinin eklerinde yer alan telefon görüşmelerinde, eski Bakan Aydın’la ilgili olarak, “Bakanlığı döneminde yapmadığı hırsızlık kalmadı” diyor. Küçük, MHP’nin eski lideri Alparslan Türkeş’ten de konuşmalarında “Başbuğ” diye söz ediyor. Ergenekon sanıkları Küçük ile Kömürcü arasında 26.11.2007 tarihinde yapılan telefon görüşmesi şöyle:

Veli Küçük: Geçen Bozüyük Belediye Başkanı’na uğradım, MHP’li Ahmet Berberoğlu…
Güler Kömürcü: Hı hı
V.K: Bozüyük Belediyesi’nin özel güvenlik işlerini vermek istiyor. Zabıtaları özel güvenlikçi yapıcak falan. O vakit şeyi aradı, Koray Aydın’ı…
G.K:
V.K: Koray Aydın’a dedi ki, ‘Veli Paşa yanımda, merhaba diyecek misin, der misin?’ dedi. Koray ‘Selamımı söyle demiş’. Rahmetli Başbuğ zamanında, Koray Aydın genel sekreterken haftada iki kere beni ararlardı bunlar.
–  (…)
V.K: Şimdi benden kaçıyor, niye kaçıyor biliyor musun?
G.K: Iıh ııh

‘Koray Aydın destek hediyesi’

V.K: Şimdi tabii geçmişe dönerseniz ilginç bir gelişme oldu, Devlet Bahçeli Başbakan Yardımcısıydı ve Koray Aydın Bayındırlık Bakanı’ydı. Bayındırlık Bakanlığı zamanında yapmadığı hırsızlık kalmadı bunun. 300 seneyle yargılanmaya başlandı.
G.K: Şeyin hediyesi bu, Gül’ü desteklemenin.
V.K: Ve Devlet Bahçeli mecbur oldu.
G.K: Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığı karşılığında…
V.K: Devlet Bahçeli mecbur oldu bunu bakanlıktan almaya, ama dedi ki ‘Sen de gidiyorsun ben de, rezil olacağız, ben seni korurum’ dedi.
Bakanlıktan rızasıyla aldı, iade-i itibar etti, genel başkan yardımcısı yaptı.
V.K: Bu adam hakkında 300 seneye kadar 40 tane dava açıldı, hepsinde de davalar doğru. Tuttular bunun üzerine adamı şey yaptılar. Şimdi Bahçeli mecbur ayrılacak, taban çatırdıyor.
G.K: Hı hı
V.K: Yani birgün gidecek, benim atacağım gibi atacağım dedim, ‘5. kattan aşağı atacağım terbiyesizi’ dedim.
G.K: Hı hı hı
V.K: ‘50 kişi göndereceğim’ dedim, kıyameti koparmış.
G.K: Hı hı

‘Veliahdımı beraat ettirin’

V.K: Şimdi mecbur ayrılmak zorunda kalacak, ayrılırsa ben yerine Ümit’i (Özdağ) getireceğim diye şey yapıyorum. Ümit de hevesli bu işe.
G.K: Tamam.
V.K: Şimdilik ortalık karıştı biliyor musun, ‘Ayrılırsam, ya Ümit Özdağ gelirse veyahut da Veli Paşa da ağırlığını koyarsa ne olurum’ düşüncesinde…
Ve AKP’ye dedi ki, ‘İstediğiniz adamı koyun, kimi koyarsanız koyun ben sizi cumhurbaşkanı seçtireceğim, Meclis’e gireceğim’ dedi.
(…) Siz de benim veliahdımı beraat ettirin.

Reklamlar

Yorumlar»

No comments yet — be the first.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: