jump to navigation

Avusturya’da okudular, Türkiye’de kutladılar Ağustos 10, 2008

Posted by splitmerge in Konu Dışı.
Tags: ,
trackback

Yurtdışında öğrenci okutan Uluslararası Öğrencileri ve Öğrenci Aktivitelerini Destekleme Derneği (WONDER) ilk mezunlarını verdi. 95 öğrencinin İstanbul’daki mezuniyet törenine Viyana’dan 2 milletvekili ve 20 profesör de katıldı.

Arif Bayraktar’ın haberi

700 öğrencisi bulunan derneğin 95’inin mezuniyet töreni önceki gece Grand Cevahir Hotel’de gerçekleşti. Törene Viyana’dan 2 milletvekili ve 20 profesör gelerek ‘özgürlük’ çağrısında bulundu. WONDER Genel Başkanı Yusuf Kara, tören öncesi yaptığı konuşmada, Avurturya’da başörtüsü sorununun yaşanmadığına dikkat çekerek, “Orası artık ikinci ulusumuz. Onlar hoşgörüleriyle bunu bize kabul ettirdiler.” dedi. İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (ÖNDER) Genel Başkanı Yusuf Ziyaettin Sula ise konuşmasında, mezunları yakından tanıdığını söyleyerek, Avusturya’da okuyan öğrencilerin Türkiye’deki sıkıntıları anlatmadığını ve Türkiye’den asla şikayet etmediklerini dile getirdi. Ensar Vakfı Başkanı Ahmet Şişman ise ülke içerisinde bu güzel sonuçları yaşatan herkese teşekkürlerini sunarak, “Bu toplantımız bir başarıya katılma toplantısıdır.” dedi. Törende Viyana Kardinali Dr. Christoph Kardinal Schönborn’un gönderdiği yazı da okundu. Yazıda Türk gençlerinden duyulan memnuniyet dile getirildi.

Mezunlar arasında 4 yıllık fakülteyi üç buçuk yılda bitiren Elif Oyuk, derece ödülünü Huzur Giyim’in sahibi Turgut Gencol’dan aldı. WONDER’in kurucu öğrencilerinden Ayşegül Arar da ödülünü İstanbul Milletvekili İdris Naim Şahin’den aldı. Tuluyhan Uğurlu’nun mini konser verdiği geceye AK Parti’den 6, Avusturya’dan da iki milletvekili katıldı. Viyana Teknik ve Ekonomi Üniversitesi’nden 20 profesörün de eşlik ettiği tören 72’si kız 23’ü erkek olmak üzere 95 öğrencinin kep atmasıyla sona erdi.

Zaman

Reklamlar

Yorumlar»

No comments yet — be the first.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: