jump to navigation

Cisco, Pure Networks’ü satın alacak Ağustos 5, 2008

Posted by splitmerge in Teknoloji Haberleri.
Tags: ,
trackback

Cisco, merkezi Seattle’da bulunan ev ağ yönetimi yazılımları ve cihazları şirketi Pure Networks’ü satın almak üzere olduğunu açıkladı.

Cisco’dan yapılan yazılı açıklamada, Pure Networks’ün hali hazırda Cisco’nun iş ortağı olarak müşterilere daha kolay kurulum ve yönetim güvenliği ile ev ağları kullanımı sağlayan Linksys Easy Link Advisor (LELA) için kullanılan yazılım altyapısı ve cihazları temin ettiği kaydedildi.

Söz konusu satın almanın, Cisco’nun mevcut LELA platformunu geliştirerek multimedya uygulamalarının merkezi haline getirmesi ve “bağlı halde” yaşamaya yönelik ağ vizyonunu güçlendirmesi beklendiği belirtildi.

Pure Networks’ün satın alınmasının, Cisco’nun mevcut ürün kategorilerini genişleterek yeni pazarlara girmeye dayanan ve “kur, satın al ve ortak ol” şeklinde özetlenebilecek yenilikçi stratejisinin bir sonucu olduğu ifade edilen açıklamada, anlaşmaya göre Cisco’nun, Pure Networks’ün tüm hisseleri için yaklaşık 120 milyon dolar ödeyeceği bildirildi.

2009 mali yılının ilk çeyreğinde tamamlanması beklenen satın almanın gerçekleşmesinin ardından Pure Networks çalışanlarının, Seattle’da kalacağı ve Linksys’in Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Mike Pocock liderliğinde Linksys ekibine entegre edileceği aktarıldı,

Reklamlar

Yorumlar»

No comments yet — be the first.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: