jump to navigation

Cepten arama 11 haneli Ağustos 4, 2008

Posted by splitmerge in Mobil.
Tags:
trackback
Aynı GSM hattını ararken başına baştaki 4 rakamı tuşlamaya gerek yoktu. Ama düzen değişti. Artık 11 hane şart. Başlangıç tarihi de 1 Eylül.
1 Eylül itibariyle cepte 11 hane dönemi başlıyor. Bu şu demek bundan sonra aynı gsm abonesine ait numarayı arasanız da başına kodunu yazmak zorundasınız.

Yani Turkcell’den Turkcell’e ait bir numarayı arıyorsanız, (0532) numarasını ekleyeceksiniz.

Bu uygulamanın nedeni taşınabilir numara uygulaması.. Turkcell’den yapılan açıklamada, Turkcell abonelerinin şu anda kendileriyle aynı prefikse (0532, 0533) sahip diğer Turkcell müşterilerini, başındaki 4 rakamı tuşlamadan arayabildiği belirtilerek, numara taşınabilirliği uygulamasına geçişle birlikte bu durum sona ereceği ve 1 Eylül 2008 tarihinden itibaren aramaların başına 0 konularak 11 haneli olarak yapılabileceği kaydedildi.

CEPTE UYARILAR BAŞLADI

Turkcell müşterilerini bu konuda bilgilendirmek için uyarılar yayınlamaya başladı. 1 Eylüle kadar devam edecek bu uyarılarda 7 rakamlı arama yapan müşterilere bir uyarı yapılarak arama devam ettirilecek. 1 Eylül’den itibaren ise bu kez müşterilere eksik numara çevirdiği hatırlatılacak ve numaranın başına sıfır koyarak 11 haneli arama yapılması gerektiği belirtilecek.

Uygulama başladıktan sonra Turkcell müşterileri sadece 444’le, 75’le ya da 80’le başlayan çağrı merkezi numaralarını ve katma değerli hizmetlerle ilgili IVR servis numaralarını 7 rakamla aramaya devam edebilecek. Ayrıca, kısa mesajlar yine operatör kodu koyulmadan 7 rakamla gönderilebilecek.

İNTERNETHABER
Reklamlar

Yorumlar»

No comments yet — be the first.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: