jump to navigation

Google telefon gerçek mi oluyor Temmuz 15, 2008

Posted by splitmerge in Mobil.
Tags: , , , , , ,
trackback

Daha önce telefon üretmeye sıcak bakmayan Google, yakında “Google” telefonlarla karşımıza çıkabilir!

2007 yılında Google’ın Android adını verdiği açık kaynak bir cep telefonu işletim sistemi üzerinde çalıştığı açıklandı ve doğal olarak dedikodular da başladı. Acaba Google kendi markasını taşıyan cep telefonları mı üretecekti? Bu dedikodular kısa zamanda öylesine dallanıp budaklandı ki, Gphone’u HTC’nin üreteceğine dair söylentiler bile yayılmaya başladı. Ama Google asla “Google” markalı telefonlar üreteceğinden bahsetmedi. Bunun yerine sürekli olarak Android’i geliştirmek için çalıştıklarının altını çizdiler.

Ancak geçtiğimiz hafta MediaWeek’te yayınlanan bir haber, şirketin Gphone’a çok da soğuk bakmadığının sinyallerini veriyor. Habere göre Google kurucuları Larry Page ve Sergei Brin, CEO Eric Schmidt ile birlikte Google’ın kendi markasını taşıyan ve Android ile desteklenen cep telefonları üretme fikrine hiç de uzak durmuyorlar.

Tabi bu durum yeni söylentileri de beraberinde getiriyor. Kulağımıza gelen ilk dedikodular, Gphone için San Fransisco’lu ünlü tasarım grubu “Ammunition Design Group” Google’ın telefonlarının nasıl görüneceği ile ilgili çalışmalara başladı bile. Palm, HP, Dell, Microsoft ve Logitech gibi birçok Dünya devi için çok sayıda tasarıma imza atan grup, eğer dedikodular doğruysa, yeteneğini şimdi de Google için sergileyecek. Galerimizde, “Ammunition Design Group”un birkaç ilginç tasarımını görebilirsiniz.

Google’dan resmi bir açıklama gelmeden tüm bu haber ve dedikoduların ne kadarının gerçek olduğunu anlayamayacağımız kesin. Ama şurası da bir gerçek ki, ateş olmayan yerden duman çıkmaz… Bekleyelim ve görelim…

Reklamlar

Yorumlar»

No comments yet — be the first.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: