jump to navigation

ÖSS’nin Çılgın Türkleri Temmuz 13, 2008

Posted by splitmerge in Her Telden.
Tags:
trackback

ÖSS’ye DAMGA VURDULAR

Sonuçlarının açıklanması ile beraber gözler dereceye giren gençlere yöneldi.

Bu yılın öne çıkan hikâyesi ise, geçtiğimiz yıl ikinci olup bu yıl yeniden sınava giren ve birincilik elde eden 2 öğrenci oldu. Geçtiğimiz yıl üniversite sınavında ikinci olan ve Amerika’da Princeton Üniversitesi’nde burslu eğitimine devam eden Çağrı Berk Onuk, ikinciliği hazmedemeyerek kendini ispatlamak için ÖSS’ye girdi ve Eşit Ağırlık 2 ile Sözel 2 puan türlerinde birinci oldu.

BİRİNCİ DE BU KEZ 2’NCİ
ÖSS’de birinci olma hayalini gerçekleştiren Onuk, “Geçen yıl 2. olduğumda daha iyisini yapabileceğimi düşündüm ve sınava tekrar girmek üzere hazırlandım. Amerika’da üniversitede okurken “online” olarak dershane ile çalışmaya devam ettim. Başarımın sırrı planlı çalışma. Bir daha sınava girmeyeceğim” dedi. Onuk ailesinin büyük oğlu Mehmet Fatih Onuk da yedinci oldu.

TEŞVİKLER İÇİN GİRDİ
Geçen yılın ÖSS sınavında eşit ağırlıklı bölümünde ikinci olarak Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimleri Uluslararası İlişkiler bölümüne giren 19 yaşındaki Murat Ahıskalı da dershanelerin verdiği teşviklerden faydalanmak için tekrar girdiği sınavda eşit ağırlık-2 ve İngilizce’de 1’inci olmayı başarırken, sayısalda ise 3’üncü oldu. Sözel-2’de ise 4’üncü oldu. Geçen yıl İngilizce’de 6’ncı Eşit Ağırlık-2’de ise 10’uncu olan Oğuzhan Atay ise bu kez eşit ağırlık-2 ve İngilizce bölümlerinde birinci, Sayısal- 1’de ise 3’üncü olmayı başardı. Geçtiğimiz yıl Sözel- 2 ve Fransızca dil puan türünde birinci olan ve Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde hem iktisat hem de matematik bölümlerinde eğitim gören Çağrı Sert ise, geçen yıl dershanesiyle yaşadığı sorunların aldığı birinciliği gölgelediğini söyleyerek, girdiği sınavda ÖSS Sözel-2 puan türünde ikinci olmayı başardı. Sert, “Birinci olmak istiyordum, o yüzden biraz buruk bir sevinç yaşıyorum” dedi.

Sabah

Reklamlar

Yorumlar»

No comments yet — be the first.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: