jump to navigation

Outlet kültürü geliyor Temmuz 1, 2008

Posted by splitmerge in Konu Dışı.
Tags: ,
trackback

Dinçer Karaca

Bütün sektörlerdeki durgunluk, bilgisayar sektörünü de etkiledi:

Bu yıl gerçekten enteresan bir sene olacak. Bir taraftan yeni teknolojilerin ve ürünlerin piyasaya girişiyle beraber yaşanan hareketlilik, diğer taraftan piyasalardaki nakit sıkıntısı ve ekonomik durumdan kaynaklanan bekleyişler, iş yapma ve yapamama çıkmazını beraberinde getiriyor. Başka sektörlere baktığımızda, örneğin tekstil sektörünü ele alacak olursak, tekstil sektörü bu durumdan çıkışı outlet ile çözmeye çalıştı. Ne yaptı? Elinde kalan bir önceki sezon ürünleri ya da deforme olmuş malları yarı fiyatına, hatta yarı fiyatının da altına üstelik taksit avantajlarını da koruyarak satışa sundu. Peki kurtuldu mu? Eh, şimdilik kurtuldu diyebiliriz ancak kurtulmasının altında tabii ki üretim de yatıyor.

Bizim sektöre yani bilgisayar camiasına gelince, nakit sıkıntısından dolayı zor zamanlar geçiren bilgisayar sektöründe de benzer oluşumlar başlıyor. Fiyatlar USD ve Euronun yükselişiyle yukarılara doğru çıkmaya başlayacak çünkü üretim yok! Bu sektörde dışa bağımlı olduğumuz için küresel kriz en çok bu sektörü etkileyecek. Dolayısıyla fiyat artışlarının yarattığı olumsuz koşulları bir nebze olsun hafifletebilmek ve nakit akışını sağlayabilmek için outlet kültürü bilgisayar camiasına girmeye başladı. İşte bunun ilk örneği teketek.comun içinde bulunan outlet mağazası. Editörümüz Cem Sünbülün yapmış olduğu röportajda, olayın mantığı ve öne çıkan fiyatlar konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiyenin marka bağımsız bilgisayar sektöründeki ilk outlet mağazası olma özelliği taşıyan bu haberi ve ayrıntılarını, ilk kez PC Magazinede okuyacaksınız.

Ancak PC Magazine tarafında Mayıs ayının bombası sadece outlet değil! PC Magazine bu ay sizlere piyasada çok tutulan, hatta şu aralar filmi de çekilmiş ve gösterimde olan bir oyunu tam sürüm olarak hediye ediyor! Oyun severlerin çok tuttuğu Hitman: Contracts adlı oyunun orijinal tam sürümüne bu sayıyı alan herkes sahip olacak. Şimdiden söyleyelim, bu sadece bir aya mahsus olarak yapmış olduğumuz bir çalışma değil! Önümüzdeki aylarda da PC Magazine piyasada çok konuşulan ve sevilen oyunları orijinal tam sürüm halleriyle size hediye edecek.

Hazır konu oyunlardan açılmışken, okulların tatil olmasına az kala bilgisayarları oyunlar için yükseltmenin ya da yeni oyun bilgisayarı almanın tam zamanıdır. Bu ayki kapak konusunda 800 YTLnin altında nasıl oyun bilgisayarı alabileceğinizin de ipuçlarını veriyoruz. Ayrıca test merkezimiz bu ay coştu! 6 büyük test ve 64 farklı ürün incelemesinin yapıldığı bu sayıda bir ilkle daha karşılaşacaksınız. Nvidia nForce 790i Ultra SLI Türkiyede ilk kez PC Magazine sayfalarında görücüye çıkıyor ve test masasına yatırılıyor.

Son olarak, Ciner Grubuna geçişimizden (son 4 aylık dönem) hemen sonra, özellikle abonelerimize gerçekle alakası olmayan, söylenti niteliğinde kapanacağımıza dair çeşitli haberler yayılmış. PC Magazine tüm gücüyle ayakta, atakta ve büyümesini, yükselmesini sizlerin sayesinde sürdürüyor. Büyümemizin ve önlenemez yükselişimizin karşısındaki bu tür oyunlara kulak asmayın ve bizi izlemeye devam edin! Mutlu bir ay geçirmeniz dileğiyle…

Reklamlar

Yorumlar»

No comments yet — be the first.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: